«Деньги на ветер», или почему инокулянты не всегда эффективны

Польза или вред от гумата химического происхождения
Май 11, 2018
Фунгициды. Чтобы не лечиться, давайте не болеть
Май 17, 2018
Показать все

Биопрепараты, которые содержат бактерии, более известные как инокулянты, появились более 20 лет назад и успели завоевать как сторонников, так и скептически настроенных аграриев во все мире. Замена химически изготовленных удобрений, в первую очередь азота, на биоудобрения, которые получаются микроорганизмами из воздуха и органических остатков, находящихся в грунте, вызвала настоящую революцию в среде сельхозпроизводителей. Казалось бы, будущее человечества получило «банковские гарантии» на века. Конец эры химизации был не за горами! Но…

Штучно вирощені на біофабриках «бактерії-пестунки» при попаданні в несприятливі умови сухих або переохолоджених ґрунтів, кислих залишків хімічних добрив і, нарешті, ґрунтових грибів-патогенів швидко гинуть разом з надіями фермера на багатий урожай.

До того ж час життя таких «пестунок» після виходу з біореактора обчислюється тижнями і рідко місяцями. При цьому тільки за перший тиждень їх чисельність скорочується з мільярдів до мільйонів, тобто в тисячу разів!

Ось тоді-то у нас і зародилася ідея створити унікальний інокулянт з «бактеріями-воїнами», які «і у вогні не горять, і в воді не тонуть»!

«Десант» таких «воїнів» виживає в будь-яких екстремальних умовах холодної весни і посушливого літа, насильницької хімізації і ворожої бактеріальної мікрофлори ґрунтів.

Якщо «десант» до того ж забезпечити «боєприпасами» у вигляді стартерного легко засвоюваного корму, здатного забезпечити бактеріальний «вибух» як для своїх «бійців», так і для їх «союзників» у вигляді симбіотичних мікроорганізмів, що населяють ґрунт, то позитивний результат від дії інокулянтів може бути гарантований.

Сьогодні після численних контрольних дослідів і випробувань на практиці нами створений і випускається такий інокулянт. Його назва – «Біо-гель» з ынокуляцыйними властивостями, і він має ряд відмінностей і переваг у порівнянні з природними інокулянтами.