Про винахідника продукту

Про винахідника продукту "Біо-гель"


Осипенко Сергій Борисович народився 29 лютого 1952 року в сім’ї викладачів у місті Херсоні. В 1969 році закінчив фізико-математичний клас Херсонської гімназії. Призер багатьох українських та всесоюзних математичних олімпіад у період 1967-1969 років.

У 1969 році вступив і в 1976 році закінчив Московський фізико-технічний інститут за фахом «Аерогідродинаміка». Фізик, інженер-дослідник.

 
 

Незважаючи на пропозицію залишитись у Москві (з гарантованим отриманням житла) єдиний із випускників поїхав до Києва, де в тому ж році вступив до аспірантури Інституту гідромеханіки АН УРСР і через 3 роки захистив дисертацію за фахом "Гідродинаміка" під керівництвом академіка Г.В. Логвиновича - винахідника легендарної ракети-торпеди «Шквал».

Засновник НВП «Інститут ТЕКМАШ» (tekmash.ua). Разом із колегами створив HTD-technology® - гідротермодінамічну технологію нагріву рідких середовищ за рахунок тільки ефектів гідромеханіки (турбулентності, тертя, кавітації). Підприємство випустило більше ніж 2 тисячі одиниць устаткувань, що працюють за "HTD-technology"® і впроваджені в Україні, країнах СНД, США, Канаді, Китаї, Європі, країнах Азії та Південної Америки.

Науковець-винахідник із стажем більше 40 років, має більше 40 патентів України, СНД, Канади, США, Китаю, Європи.

Захоплення: яхтінг, веслування, туризм, рибалка, садівник-аматор (останнє захоплення – садовий дизайн), написання дитячих книжок «Війна і мир, або Кролики проти щурів», «Пригоди Люка, вуличного водолаза», розробка серії «Винаходження ситуацій», «Фізика здоров’я», «Життя всередині нас, або Азбука для академіків» (друкується).