Користь або шкода гумату хімічного походження – Био-гель
Структурована вода (кластерна вода)
Серпень 23, 2016
«Гроші на вітер», або чому інокулянти не завжди ефективні
Жовтень 5, 2016
Показати все

Чи знаєте ви, що широко використовувані гумати хімічного походження, в тому числі гумати калію та натрію, «згортаються» у воді в присутності солей, що визначають жорсткість води. В першу чергу це двовалентні хімічні сполуки кальцію, магнію та заліза, на які так багаті водні ресурси України.

Вступаючи в хімічну реакцію з гуматами хімічного походження, солі випадають в осад у вигляді гідроокислів, забиваючи форсунки обприскувачів і крапельну стрічку.

При додаванні таких гуматів до високо мінералізованої води вони, в першу чергу, активно розчиняються і забарвлюють воду в темний колір. Створюється ілюзія, що гумат ефективно розчинився. Але насправді хімічне розчинення не відбувається, а утворюється мелкодисперсна суспензія у вигляді солей двовалентних металів, які повільно осідають на дно ємності.

На практиці оператор, який з'єднує препарати в баковій суміші, контролює тільки процес розчинення гуматів. Подальшу долю робочого розчину ніхто не відстежує. А він, виявляється, вже частково втратив свою ефективність!

Таким чином, на нашу думку, виробникам хімічних гуматів слід попереджати користувачів про застосування тільки "очищеної", а не мінералізованої, води.

До чого призводить використання подібних гуматів з мінералізованою водою в промислових масштабах? По-перше, до зниження позитивного ефекту від дії гумінових кислот на рослини, тому що вони «відпрацювалися» в робочій ємності, по-друге, до активного засолення ґрунтів гідроокислами солей, що випадають в осад на поверхні ґрунтів.

Про масштаби катастрофи, яку ми створюємо своїми руками, можна судити по тому факту, що в Інгулецькій зрошувальній системі, якою живиться більшість орних земель Херсонської та Миколаївської областей, кількість солей металів перевищує в 10-12 разів гранично допустиму концентрацію (більш докладно дивися фільм ). Поверхня полів в результаті інтенсивного зрошення буквально вкрита шаром солі. Додавання хімічних гуматів в крапельну стрічку ще більше стимулює випадання солей в орному шарі, знищуючи живі мікроорганізми і гумусовий шар.

Саме ця проблема і послужила приводом до створення нехімічного «Біо-гелю»® органічного походження, який «працює» в воді будь-якої якості.